Programma

Vier dagen leren ontwerpen, begeleiden en positioneren

In dit programma leer je als interim professional zelfstandig Action Learning-trajecten ontwerpen en begeleiden.

De programmapagina benoemt dat je leert snel tot de kern te komen, teams in beweging te brengen en duurzame leer- en veranderprocessen te ondersteunen binnen opdracht en organisatie.

Het programma bestaat uit een online intake en vier opleidingsdagen.

Intake – online

Jouw praktijk als vertrekpunt

Voorafgaand aan het programma heb je een persoonlijke online intake. Daarin verken je jouw leerdoelen, praktijkvraagstukken en professionele context. Deze vormen de rode draad door het programma. Je onderzoekt bijvoorbeeld:

  • met welke teams of opdrachten je werkt;
  • waar samenwerking of eigenaarschap stokt;
  • welke rol jij inneemt als coach, leider of interimmer;
  • waar je meer duurzame impact wilt bereiken;
  • welk praktijkvraagstuk je wilt meenemen in het traject.

De intake zorgt ervoor dat de opleiding direct aansluit op jouw werkpraktijk.

Dag 1 – Action Learning: de basis

De basis van professioneel begeleiden

De eerste dag staat in het teken van de fundamenten van Action Learning en jouw rol als interim coach. Je maakt kennis met principes, fasering en werkvormen en oefent met kernvaardigheden zoals vragen stellen, luisteren en observeren. Ook begeleid je direct een eerste Action Learning-sessie vanuit je eigen praktijk.

Thema’s op dag 1

  • fundamenten van Action Learning;
  • de rol van de Action Learning Coach;
  • echte praktijkvraagstukken als leer- en ontwikkelruimte;
  • vragen stellen als interventie;
  • luisteren, observeren en vertragen;
  • fasering en opbouw van een sessie;
  • eerste begeleide toepassing vanuit eigen casuïstiek.

Dag 2 – Teamcoaching en groepsdynamiek

Zien wat er onder de samenwerking speelt

Op dag twee ligt de focus op werken met teams. Je leert hoe Action Learning bijdraagt aan teamontwikkeling en hoe je groepsrollen, patronen en interacties herkent. Je oefent met interventies en bereidt een teamsessie voor die je zelf leidt.

Thema’s op dag 2

  • teamontwikkeling door Action Learning;
  • groepsrollen en patronen;
  • interactie en onderstroom;
  • psychologische veiligheid;
  • eigenaarschap en gedeelde verantwoordelijkheid;
  • interventies kiezen zonder het proces over te nemen;
  • voorbereiding van een eigen teamsessie.

Dag 3 – Organisatiebrede impact

Van teamsessie naar duurzame verandering

Dag drie richt zich op de inzet van Action Learning binnen bredere organisatievraagstukken. Je werkt aan draagvlak, omgaan met weerstand en het borgen van resultaten. Ook ontwerp je een sessie rondom een actueel organisatievraagstuk uit je eigen praktijk.

Thema’s op dag 3

  • Action Learning in organisatieontwikkeling;
  • werken met bredere veranderopgaven;
  • draagvlak creëren;
  • omgaan met weerstand;
  • resultaten borgen;
  • impact na afloop van de sessie;
  • ontwerpen van een sessie rond een actueel organisatievraagstuk.

Dag 4 – Certificering en positionering

Jouw rol als Action Learning Coach zichtbaar maken

De vierde dag staat in het teken van jouw rol als interim veranderaar en coach. Je ontvangt persoonlijke feedback op je leiderschap en begeleidingsstijl en werkt aan je positionering als Action Learning Coach. De dag sluit af met de presentatie van je actieplan en een korte videopitch.

Thema’s op dag 4

  • persoonlijke feedback op leiderschap en begeleidingsstijl;
  • professionele positionering als Action Learning Coach;
  • jouw onderscheidende waarde richting opdrachtgevers;
  • actieplan voor toepassing in de praktijk;
  • videopitch;
  • afronding richting certificering.

Studiebelasting en online leerplatform

De totale studiebelasting bedraagt 132 uur / 4,5 EC, inclusief contactdagen, voorbereiding, intervisie en praktijkopdrachten. Ongeveer 40% van de studiebelasting valt samen met de eigen werkpraktijk.

Je maakt gebruik van een online leerplatform met microlearning, e-learnings en praktijkopdrachten. Daarmee worden klassikale bijeenkomsten en Action Learning ondersteund door flexibel en doelgericht leren.

Dit maakt de opleiding passend voor professionals die actief zijn in opdrachten of organisaties. Je hoeft je praktijk niet stil te zetten om te leren; je gebruikt je praktijk als leeromgeving.

Advies op maat? Wij bellen u terug!

Heeft u vragen? Of toch liever persoonlijk advies op maat? Wij staan klaar om u te woord te staan. Vul het formulier in en wij bellen u geheel vrijblijvend terug.

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Privacy Statement*